MARIJAMPOLĖS LEZ – DAR PATRAUKLESNĖ VIETA KURTIS IR GYNYBOS PRAMONEI

2024 04

Pernai Seimas priėmė sprendimą leisti gynybos pramonės įmonėms kurtis LEZ teritorijose. Dėl šio sprendimo šalies LEZ plėtra galėtų pereiti į naują etapą ir sukurti reikšmingą proveržį šalies ekonomikoje.
Marijampolės LEZ teritorija yra prie būsimo europinio geležinkelio „Rail Baltica“ ir būtent šioje teritorijoje bus įrengta dvigubos paskirties nusikrovimo ir pasikrovimo aikštelė. Simonas Petrulis, Marijampolės LEZ generalinis direktorius ir valdybos pirmininkas, akcentuoja, kad LEZ valdymo bendrovė sudaro ypač patrauklias sąlygas čia greitai įsikurti investuotojams - yra atvesta būtinoji infrastruktūra iki sklypų ir statomas apie 5500 m2 gamybinis pastatas nuomai.

Plačiau: Verslo žinios

Marijampolės laisvojoje ekonominėje zonoje (MLEZ) iki šių metų pabaigos bus baigtas statyti gamybinės paskirties pastatas, kuriame siūloma greitai ir patogiai įsikurti investuotojui. Čia nuomai bus pasiūlytas apie 5.500 m2 ploto pastatas su galimybe plėsti patalpas pagal poreikį, o taip pat sutvarkyta sklypo infrastruktūra: kietos dangos, inžineriniai tinklai, automobilių ir dviračių stovėjimo vietos, elektromobilių įkrovimo vietos, įrengta apsaugos sistema. 

Pastato nuomininkų gali būti ne vienas, o dvi ar net trys skirtingos įmonės, nes pastato patalpos suskirstytos į tris skyrius, kurie visi turi patekimą iš lauko, vilkikams skirtus privažiavimus bei galimas papildomai įrengti rampas. Projektuojant pastato inžinerines konstrukcijas numatyta, jog vilkikams skirti vartai, esant poreikiui, galėtų būti paaukštinti.  

Plačiau: Verslo žinios

a building with a large amount of space to be seen
a building with a large amount of space to be seen

MARIJAMPOLĖS LEZ GAMYBINĖS PASKIRTIES PASTATAS NUOMAI

2024 03

2023 11

NAUJAS MARIJAMPOLĖS LEZ ETAPAS: GREITESNIAM INVESTUOTOJŲ ĮSIKŪRIMUI – GAMYBINIAI PASTATAI

10-mečio slenkstį minanti Marijampolės laisvoji ekonominė zona (MLEZ) žengia į naują vystymosi etapą – statys gamybinės paskirties pastatus. Juose galės ypač greitai įsikurti aukštesnės ir vidutinės pridėtinės vertės produkciją planuojantys gaminti nauji investuotojai, kurių tikslas – fokusuotis į savo gamybos verslą, bet ne į pastatų projektavimą, NT vystymą ir kitas statybos veiklas. Vienam pirmųjų MLEZ pastatui jau gautas statybos leidimas, o rangos darbus planuojama pradėti kitų metų pradžioje.
Skaityti toliau...

2023 10

GREITESNIS INVESTUOTOJŲ ĮSIKŪRIMAS MARIJAMPOLĖS LEZ: A++ GAMYBINĖS PASKIRTIES PASTATO STATYBAI SUTEIKTAS STATYBŲ LEIDIMAS

5440 kv. m. ploto pastatas bus parengtas potencialiems investuotojams, gaminantiems aukštesnės ir vidutinės vertės produkciją. Greitam investuotojų įsikūrimui numatyta sutvarkyti jam priklausančio sklypo infrastruktūrą: kietas dangas, inžinerinius tinklus, automobilių ir dviračių stovėjimo vietas, elektromobilių įkrovimo vietas.
Skaityti toliau...

A++ GAMYBOS PASTATAS GREITESNIAM INVESTUOTOJŲ ĮSIKŪRIMUI MARIJAMPOLĖS LEZ

UAB „MLEZ Infrastruktūra“, kuri yra UAB “Marijampolės LEZ valdymo bendrovė” (MLEZ) 100% valdoma dukterinė bendrovė, ir UAB Viešųjų investicijų plėtros agentūra (VIPA), pasirašė sutartį dėl preliminariai 5440 kv. m. tipinio gamybos paskirties pastato ir kartu su juo būtinosios infrastruktūros Marijampolės LEZ projektavimo ir statybos. Projektą, kuris yra dalinai finansuojamas Paskolos davėjo (VIPA) iš LR valstybės biudžeto lėšų, planuojama užbaigti iki 2024 m. pabaigos.
Investuotojams šį A++ gamybinį pastatą siūlysime jau 2025 m. pradžioje.
Skaityti toliau...

2023 07

„DIVAKS“ GAMYKLA MARIJAMPOLĖS LEZ

Lietuviško kapitalo įmonė „Divaks“ Marijampolės LEZ gamins produktus maisto pramonei – vabzdžių baltymus, riebalus ir kitus novatoriškus produktus. Tiekdama tvarius aukštos pridėtinės vertės ingredientus įmonė prisidės prie globalių iššūkių sprendimo pasauliniame maisto sektoriuje. Planuojama, kad gamykla pradės veikti 2025 m.
Marijampolės LEZ direktoriaus Simono Petrulio teigimu, bendrovė savo strategiją orientuoja į 3M (Mediena, metalas ir maistas) ir ypač inovatyvius, keičiančius Lietuvą investuotojus. Modernioje „Divaks“ gamykloje bus gaminami aukščiausios kokybės proteinai, ilgainiui tapsiantys kasdienio gyvenimo dalimi. Tai progresas, inovacijos ir drąsus verslo žingsnis į ateitį.
Daugiau: Verslo žinios

2023 06

2 METAIS ANKSČIAU STARTUOJA „VIA BALTICA“ REKONSTRUKCIJA

Pradedama „Via Baltica“ rekonstrukcija tarp Marijampolės ir Lenkijos sienos. Projektas turėtų būti užbaigtas 2 metais anksčiau nei planuota.
Kelias bus rekonstruotas į keturių eismo juostų greitkelį. Daugiau nei 40 km ilgio „Via Baltica“ atkarpa tarp Marijampolės ir Lenkijos sienos turėtų būti baigta iki 2024 metų pabaigos.
Naujasis kelias bus vienas reikšmingiausių privalumų potencialiems Marijampolės LEZ investuotojams, kuriems susisiekimas su kitomis Europos šalimis yra ypač svarbus.
LR Susisiekimo ministerijos nuotr.
Daugiau informacijos

2023 04

2022 10

MARIJAMPOLĖS LEZ DIDINA APSUKAS

Marijampolės laisvojoje ekonominėje zonoje (LEZ) nauja investicija – čia bus statoma gamykla, kuri gamins aukštos pridėtinės vertės maistinius baltymus. Projektas turėtų būti paviešintas netrukus, o metus truksiančių statybų startas numatomas ateinančių metų pavasarį.
Planuojama statyti gamyklą, kurioje dirbtų iki 100 darbuotojų, dauguma jų – aukštos kvalifikacijos specialistai. 
Skaityti toliau...

2022 05

SIMONAS PETRULIS IŠRINKTAS Į KTU TARYBĄ

2022 m. gegužės 12 d. vykusioje Kauno technologijos universiteto (KTU) Tarybos narių rinkimo konferencijoje išrinkti naujos KTU Tarybos nariai. Penkerių metų kadencijai išrinkta vienuolika narių iš keturiolikos rinkimuose dalyvavusių kandidatų. Vadovaujantis Tarybos narių rinkimų tvarkos aprašu, konferencijos metu buvo renkami ir skiriami devyni KTU Tarybos nariai – keturi išoriniai ir penki vidiniai Tarybos nariai. Dar du narius – vidinį ir išorinį – rinko ir skyrė KTU Studentų atstovybė.
Skaityti toliau...

2022 02

MARIJAMPOLĖS LEZ PATRAUKLUMAS INVESTUOTOJAMS IR REIKŠMĖ REGIONUI

Reikšmingai pastaruoju metu besiplečianti Marijampolės Laisvoji ekonominė zona (LEZ) tampa vis patrauklesnė potencialiems investuotojams. LEZ valdymo bendrovė šiuo metu siūlo beveik 10 hektarų teritoriją į šiaurę nuo UAB „Lietuvos cukrus“ fabriko. Šiame plote visiškai įrengti inžineriniai tinklai ir kita infrastruktūra, yra galimybės plėtoti geležinkelio vėžę, atitinkamai gerinant čia įsikuriančių įmonių pasiekiamumą.
Skaityti toliau...

2022 01

DOVISTA INVESTICIJOS MARIJAMPOLĖS LEZ

Vertikalių langų ir lauko durų gamintoja DOVISTA paskelbė apie tolimesnes investicijas į gamyklą Marijampolės laisvojoje ekonominėje zonoje. Tikslas – konsoliduoti patirtį, naujausias žinias, pajėgumus. DOVISTA gamykla Marijampolėje pradėjo veikti 2017 m. Gamykloje jau dirba apie 340 žmonių iš Marijampolės ir aplinkinių savivaldybių. Pasibaigus produktų platformos konsolidavimo projektui, Marijampolėje prie DOVISTA prisijungs dar iki 250 darbuotojų.
Skaityti toliau...

2021 10

BALTIC FEZ MARIJAMPOLĖJE PRADEDA NAUJĄ PLĖTROS ETAPĄ

UAB „Marijampolės laisvosios ekonominės zonos valdymo bendrovė“ (Baltic FEZ) pradeda įgyvendinti naują infrastruktūros plėtros etapą. Baigti ir Marijampolės savivaldybei įgyvendinti perduoti bendrovės užsakymu atlikti žiedinės sankryžos, naujo kelio, pėsčiųjų ir dviračių infrastruktūros projektai. Jie taip pat apima visas reikiamas komunikacijos – elektros, vandentiekio, drenažo, lietaus, dujų, gatvės apšvietimo linijas. Projektavimo darbus atliko bendrovės ilgametė industrinių projektų valdymo ir projektavimo partnerė „Baltic Engineers“.
Skaityti toliau...